Drony SIT Plzeň

UAV pro pomoc HZS

Naše služby

UAV speciálně pro potřeby HZS

Pro potřeby Hasičského záchranného sboru České republiky vytváříme UAV ve spolupráci s ČVUT a Fly4Future. Tento stroj má možnost do předem vybraného prostoru vystřelit zhášecí patronu. Ta dokáže uhasit požár malého rozsahu v uzavřené místnosti.

Nejdůležitější součástí tohoto UAV je termální kamera. Díky ní je pilot, nebo řídící jednotka UAV, schopen dokonale rozlišit ohnisko požáru od okolních plamenů.

V dnešní době digitalizace a autonomie jsme se rozhodli o posunutí další hranice. A to je právě lokalizování a dopravení UAV do míst, kde bude potřeba zásah. Samozřejmě bez klasických ovládacích prvků se nelze obejít, a proto diskutujeme tyto možnosti ovládání:

  1. Pilotem prostřednictvím ovládacího prvku jako je notebook (intuitivní ovládání pro každého možného operátora – pomocí šipek na klávesnici)
  2. Termální kamerou a autonomním letem
  3. Klasický ovladač pro RC stroje
  4. Kombinací výše uvedených způsobů

V Plzeňském kraji bychom tento stroj měli na starost my. V jiných krajích by to bylo již na uvážení tamních sborů, kdo bude operátorem tohoto stroje. Bude tedy nutné jednotky proškolit – proto musíme nejdříve najít univerzální způsob pro pilotáž.

Během testování zjistíme, který z těchto způsobů je univerzální a optimální pro použití v řadách IZS.

Během předání UAV jsme diskutovali se zástupci HZS Plzeňského kraje. Probírané byly problémové situace a obecně metodika, jak tento stroj použít během zásahu. Problém není jen ve využití správné zhášecí patrony pro daný požár či prostor. Ale také jak zajistit maximální bezpečí pro osoby, které by se mohly vyskytovat v daném prostoru zásahu. Právě proto zvažujeme i možnost nevystřelovat zhášecí patronu, ale základní ochranné pomůcky pro ohrožené osoby.

Každá nová zakázka pro nás má vždy stejný a jediný cíl - úspěch a maximálně spokojeného klienta.

Napište nám