Drony SIT Plzeň

Drony

DJI Zenmuse L1

Laserový skener LiDAR s RGB kamerou. Pomocí technologie LiDAR (metoda dálkového měření vzdálenosti od snímaného objektu pomocí laserového paprsku) vytváříme mračna bodů. Za pomoci RGB kamery pak dodáme mračnu bodů barvu. Tím získáme velmi přesný 3D model reality. Naše využití spočívá v monitorování dopravních nehod, skenování shořelých nebo rozpadlých objektů. Plánuje se i nasazení do dalších projektů jako je například sken důležitých objektů pro potřeby IZS, kdy jim vytvoříme podklady pro simulování a plánování krizového scénáře.

Specifikace

Využití

Nespornou výhodou oproti ostatním senzorů využívajících technologii LiDAR je, že skenované objekty vidíme již v reálném čase na našich zobrazovacích zařízeních(integrovaných tabletech). Díky tomu jsme schopni zobrazovat 3D model již během letu a samozřejmostí je také interakce s modelem, respektive natáčení, měření, zobrazování převýšení, odrazivosti a nebo barevného modelu. Pro detailní zpracování modelu pak slouží aplikace DJI Terra.

V kombinaci několikanásobného přeletu z více směrů, s možností snímat až 240 000 bodů za vteřinu a 3násobné odrazivosti, dokážeme vytvořit velice detailní mračno bodů.

Kompletní balení DJI Zenmuse L1

Klíčové vlastnosti

Vertikální přenost ≤ 5 cm
Horizontální přenost ≤ 10 cm
Úhel záběru 70°
Frekvence snímání 240 000/s
Odrazivost 3násobná
Krytí IP54