Drony SIT Plzeň

Záložní UAV pro IZS

Drony

DJI Matrice 30

Jako speciální jednotky HZS vyjíždíme k zásahům, jako jsou požáry, dopravní nehody, hledání pohřešovaných osob atd. Standardně používáme DJI Matrici 300. DJI Matrice 30 je ale její kompletní kopií, jen v menším provedení.

Specifikace

Kamera

Kamera na tomto UAV je velmi podobná H20T. Obsahuje opět ZOOMovací kameru, která se s optickým přiblížením dostane až na 16x zvětšení a pak pomocí hybridního ZOOMu až na 200x.

Nechybí samozřejmě širokoúhlý senzor pro celkový přehled a termální senzor. Ten dokáže měřit buďto teploty od -20°C do 150°C a nebo v druhém módu od 0°C až do 500°C s chybovostí ±2°C. Díky ní dokážeme vyhledávat ohniska požáru a předávat tak informaci jednotkám HZS.

V neposlední řadě má takzvaný range finder, díky kterému vzdálenost maximálně do 1 200 metrů a dopočítáváme souřadnice zaměřeného objektu. Ty pak následně předáváme příslušníkům IZS dle typu zásahu (GPS ohnisek požářu, GPS nalezeného objektu/pohřešované osoby,…).

Kamera na DJI M30T
DJI M30T

Vylepšený přenos signálu

Oproti DJI M300 má ovšem 2 vylepšení. Prvním je samozřejmě velikost a tím pádem kompaktnost. DJI M30 dokáže bez problému ovládat jediný pilot a zároveň tedy i operátor kamery.

Druhou nespornou výhodou je přechod na nejnovější verzi přenosu obrazu a ovládacích signálů – OcuSync 3 Enterprise. Díky tomuto jsme schopni prohledat větší oblast během jednoho letu a mít stále čistý signál jak pro obraz tak pro ovládání.

Vlastnosti

Maximální doba letu 41 minut
Maximální vzletová hmotnost 4 kg
Maximální rychlost 23 m/s
Maximální odpor větru 15m/s
Krytí IP 55
Teploty pro použití -20°C až 50°C
Čidla nárazu do 6ti směrů
HOT-swap baterií ano

Články

Aplikace pro měření plochy požáru

Při spolupráci s Hasičským záchranným sborem sloužíme nejen jako letecká podpora, ale zároveň se snažíme ulehčovat jejich práci i vývojem softwaru. Pravidelně se tak setkáváme s členy a veliteli HZS,…