Drony SIT Plzeň

Naše služby

IZS Stream

Vytvořili jsme ucelené řešení pro streaming obrazu z místa krizové události (obraz může být pořízený drony nebo pozemními kamerami). Tato data s využitím technologie Teradek přenášíme v reálném čase (max. zpoždění v přenosu je 0,5 vteřiny) do místa velení, krizového štábu a to kdekoli (nutná je samozřejmě internetová konektivita).

 

IZS Stream je crossplatformí aplikace pro Android a Windows, která usnadňuje a zabezpečuje distribuci video streamu z dronu a pozemních kamer pro jednotky IZS.

Cesta streamu začíná u batohu založeném na technologii firmy Teradek. Batoh zdroj obrazu rozloží do 4 datových toků, které odesílá přes 4 routery různých mobilních operátoru. Objem dat v jednotlivých tocích se mění v závislosti na vytížení operátora. Stream je tedy nepřetržitý i v zarušených oblastech.

Stream se celistvým stává až na našich serverech, kde je hned zašifrován a distribuován do naší aplikace, která je sama chráněna přihlašovacími údaji jednotlivých uživatelů. To vše proběhne se zpožděním pouze 500ms od chvíle, kdy se událost stala.

Díky snadné administraci můžeme uživatelům měnit oprávnění, zpřístupňovat či zakazovat streamy, nebo měnit servery přímo za chodu. Použití na různých zásazích současně tedy není problém.

Aplikace obsahuje také jednoduché nástroje, které pomáhají jednotkám IZS. Jako například možnost jednoduchého upozornění v obraze. Velitel pomocí něj může kliknout na objekt v obraze a všem účastníkům zásahu se rozsvítí varování od velitele s ukazatelem na daný objekt.

Odkazy na video

Podpora Integrovaného záchranného systému 2022

Naše podpora pro Integrovaný záchranný systém se stále rozvíjí. Buďto modernějšími stroji a nebo novými aplikacemi či výrobky. Podívejte se sami, kam jsme se po 3 letech spolupráce s IZS…

Využívané drony

DJI Matrice 300 RTK

UAV určené převážně pro potřeby IZS. S nesenou výstroji DJI H20T a led přísvitem GL60 jsme schopni monitorovat potřebné území po dobu 45 minut. Krytí IP45 nám umožňuje létat i ve velmi nepříznivých podmínkách pro provoz UAV. Osadit DJI Matrici 300 můžeme až třemi payloady, standardně používáme ale "jen" DJI H20T a GL60.
Více info

Flyability ELIOS 1

První verze antikolizního dronu Elios švýcarského výrobce Flyability. Je vhodný pro inspekce konstrukcí průmyslových hal, vnitřních prostor nádrží a kotlů, kolektorů a potrubí. Využíváme jej také při zásazích IZS, například pro průzkumy vnitřních prostor budov před vstupem příslušníků požárních jednotek.
Více info

Nesená výstroj

DJI Zenmuse L1

Laserový skener LiDAR s RGB kamerou. Pomocí technologie LiDAR (metoda dálkového měření vzdálenosti od snímaného objektu pomocí laserového paprsku) vytváříme mračna bodů. Za pomoci RGB kamery pak dodáme mračnu bodů barvu. Tím získáme velmi přesný 3D model reality. Naše využití spočívá v monitorování dopravních nehod, skenování shořelých nebo rozpadlých objektů. Plánuje se i nasazení do dalších projektů jako je například sken důležitých objektů pro potřeby IZS, kdy jim vytvoříme podklady pro simulování a plánování krizového scénáře.
Více info

DJI Zenmuse H20T

U nás je nejčastěji používaný pro potřeby IZS. Kombinace celkem 4 různých senzorů. Plánuje se ale také integrování ji do našeho systému pro inspekce. Disponuje optickou ZOOM kamerou pro detailní monitorování, termo kamerou pro hledání ohnisek nebo osob, laserovým rangefiderem pro zaměřování GPS důležitých bodů a počítání jejich vzdálenosti od UAV a širokoúhlou kamerou pro celkový přehled.  
Více info

GL60 Spotlight

LED přísvit pro pomoc IZS. Jedná se o nejčastěji používaný payload na akcích za tmy. Vznikl jako náhrada dosud námi používané DJI Z15 Spotlight. Nově má možnost upravovat v průběhu letu svou ohniskovou vzdálenost. To nám umožňuje směřovat intenzitu světla mnohem přesněji na objekt, který nás zajímá. Je plně kompatibilní s DJI Matrice 210 a DJI Matrice 300.
Více info

Každá nová zakázka pro nás má vždy stejný a jediný cíl - úspěch a maximálně spokojeného klienta.

Napište nám