Drony SIT Plzeň

Robotický průzkumný pes pro podporu IZS.

Drony

Unitree Go1 EDU

Unitree Go1 Edu je verze robotického čtyřnožce, která nám dává možnost cokoliv doprogramovat. Má plně otevřený systém a proto k němu můžeme cokoliv připojit nebo do něj nahrát jakýkoliv, námi vyvinutý, software.

Specifikace

Vlastnosti

Maximální rychlost 5 m/s
Hmotnost 12 kg
Maximální nosnost 5kg po dlouhou dobu, krátkodobě 10kg
Sensory překážek/kamery Vpředu, vespod, vlevo, vpravo
Přenos obrazu z kamer Ano (pomocí WiFi)
Maximální výdrž baterie 45 minut
Stabilizační režim Ano
Vyhýbání se překážkám Ano (jen zastaví, nevyhýbá se)
Možnost přidání dalšího payloadu Ano (cokoliv s rozhraním USB, HDMI, RJ45)
Unitree Go1 EDU
Průzkum roury za pomoci Unitree Go1 EDU

Rozpoznávání, monitorování, modelování

Díky svým kamerám, které má Unitree Go1 kolem sebe, budeme v budoucnu schopni modelovat prostor, kterým robopes prochází. A to jak ve formě 2D modelu tak i 3D modelu.

Zároveň dokáže robot rozeznávat objekty. Pro nás je nejdůležitější rozpoznávání člověka. Pokud robopes spatří libovolnou osobu, označí nám jí formou bodů a úseček mezi nimi, které kopírují kostru člověka. Této funkce budeme v budoucnu využívat při propátrávání perimetru ať už v budovách nebo v přírodě.

Je schopný zdolat až 13 centimetrové schody. Zvládne tedy vylézt většinu schodišť, pokud ale bude mít problém, lze ho jednoduše vynést pomocí režimu zablokování kloubů a poutka, které má na svých zádech.

Budoucnost v DronySIT

Tento robopes bude v budoucnu fungovat jako doplnění UAV Flyability Elios 2. Ten aktuálně funguje jako průzkumný stroj. Má ale bohužel slabou výdrž baterie. S Unitree Go1 chceme tento nedostatek Eliose 2 kompenzovat. Bohužel nedokážeme nahradit možné přelety překážek. Robopsovi ale malé překážky nevadí a proto je schopný se vydat i do lesa.

Právě lesy jsou pro nás z hlediska hledání pohřešovaných osob problém. A proto hledáme řešení, které nám dokáže pokrýt všechny možnosti a všechny prostory pro vyhledání pohřešovaných osob.

Další funkcí tohoto robota bude předvoj pro zásahovou jednotku, s kterou pravidelně cvičíme.

Veškeré projekty s tímto robopsem budou popsány u nás na stránce, proto se těšte a sledujte nás.

Unitree Go1 EDU s námi vyvinutým nárazníkem