Drony SIT Plzeň

Naše služby

S4AllCities Horizon2020

Ve městech představují tzv. „měkké cíle“ veřejná prostranství, jako jsou nákupní centra, shromažďovací místa, sportoviště, dopravní infrastruktura, tj. potenciální, četné cíle rozmístěné v rámci městské aglomerace a vystavené „nízkonákladovým“ útokům silně ovlivňující občany. Neustálý pokrok Smart City, spojený zejména s zaváděním nových technologií  přináší zvýšenou provozní efektivitu, ale také zranitelnost vůči novým hrozbám a útokům na měkké cíle.

Projekt S4ALLCities si klade za cíl evropská města změnit tak, aby byla více chráněnými, připravenými a odolnějšími vůči fyzickým i kybernetickým útokům.

V rámci projektu budeme realizovat postupně tyto kroky:

  • Předat naše zkušenosti z využití dronů a dalších technologií pro IZS (letecká podpora pro zvládání krizových situací, streaming obrazu, technologie senzorového dronu, připravovaný prototyp dronu vystřelujícího zhášecí granáty, apod.)
  • Adaptovat stávající monitorovací systémy na nejmodernější. Implementovat další nízkonákladové monitorovací technologie a řešení, která zvyšují připravenost a obranyschopnost Smart City v kybernetickém i fyzickém prostoru.
  • Navrhnout a vyvinout otevřenou platformu pro sdílení a správu informací, které poskytují relevantní situační informace a podporu pro rozhodování při řízení událostí.
  • Navrhnout a vyvinout inteligentní komunikační architekturu, která zajistí propojení a integraci dílčích městských subsystémů se systémy podporující řízení krizových událostí.
  • Ovlivnit spolupráci mezi všemi zúčastněnými stranami v oblasti krizového/bezpečnostního řízení, od urbanistů po provozovatele infrastruktury, soukromé provozovatele služeb, bezpečnostní odborníky, IT specialisty.
  • Ověřit a demonstrovat účinnost integrovaného S4ALLCities SoS v relevantních prostředích skutečnými veřejnými orgány/koncovými uživateli ve třech evropských Smart Cities (Trikala, Bilbao, Plzeň), kteří na konci projektu dosáhli úrovně TRL-7 pro celou platformu S4ALLCities

dokumenty S4AllCities

Odkazy na video

S4AllCities H2020

Cvičení složek IZS v DOOSAN aréně v Plzni.

Využívané drony

DJI Matrice 300 RTK

UAV určené převážně pro potřeby IZS. S nesenou výstroji DJI H20T a led přísvitem GL60 jsme schopni monitorovat potřebné území po dobu 45 minut. Krytí IP45 nám umožňuje létat i ve velmi nepříznivých podmínkách pro provoz UAV. Osadit DJI Matrici 300 můžeme až třemi payloady, standardně používáme ale "jen" DJI H20T a GL60.
Více info

Flyability ELIOS 2

Výborný pomocník při kontrolách nosných konstrukcí průmyslových hal, vnitřních prostor nádrží a kotlů, kolektorů a potrubí. Využíváme jej také při inspekcích mostů k detailním prohlídkám jinak nepřístupných míst.
Více info

Flyability ELIOS 1

První verze antikolizního dronu Elios švýcarského výrobce Flyability. Je vhodný pro inspekce konstrukcí průmyslových hal, vnitřních prostor nádrží a kotlů, kolektorů a potrubí. Využíváme jej také při zásazích IZS, například pro průzkumy vnitřních prostor budov před vstupem příslušníků požárních jednotek.
Více info

BlueROV 2

Tuto ponorku využíváme pro inspekce konstrukcí a objektů umístěných pod vodní hladinou. Je také skvělým pomocníkem při výzkumu života pod vodou.
Více info

Flyability Elios 3

Další antikolizní UAV od švýcarského výrobce Flyability. Využití je opět pro vnitřní inspekce v průmyslových halách, uvnitř kotlů, kolektorů a potrubí. Ovšem mnohem přesněji než dříve a to díky technologii LiDAR. Samozřejmostí bude zakomponování tohoto stroje do akcí pro IZS.
Více info

Nesená výstroj

DJI Zenmuse L1

Laserový skener LiDAR s RGB kamerou. Pomocí technologie LiDAR (metoda dálkového měření vzdálenosti od snímaného objektu pomocí laserového paprsku) vytváříme mračna bodů. Za pomoci RGB kamery pak dodáme mračnu bodů barvu. Tím získáme velmi přesný 3D model reality. Naše využití spočívá v monitorování dopravních nehod, skenování shořelých nebo rozpadlých objektů. Plánuje se i nasazení do dalších projektů jako je například sken důležitých objektů pro potřeby IZS, kdy jim vytvoříme podklady pro simulování a plánování krizového scénáře.
Více info

DJI Zenmuse H20T

U nás je nejčastěji používaný pro potřeby IZS. Kombinace celkem 4 různých senzorů. Plánuje se ale také integrování ji do našeho systému pro inspekce. Disponuje optickou ZOOM kamerou pro detailní monitorování, termo kamerou pro hledání ohnisek nebo osob, laserovým rangefiderem pro zaměřování GPS důležitých bodů a počítání jejich vzdálenosti od UAV a širokoúhlou kamerou pro celkový přehled.  
Více info

GL60 Spotlight

LED přísvit pro pomoc IZS. Jedná se o nejčastěji používaný payload na akcích za tmy. Vznikl jako náhrada dosud námi používané DJI Z15 Spotlight. Nově má možnost upravovat v průběhu letu svou ohniskovou vzdálenost. To nám umožňuje směřovat intenzitu světla mnohem přesněji na objekt, který nás zajímá. Je plně kompatibilní s DJI Matrice 210 a DJI Matrice 300.
Více info

Každá nová zakázka pro nás má vždy stejný a jediný cíl - úspěch a maximálně spokojeného klienta.

Napište nám