Drony SIT Plzeň

Drony

DJI Matrice 350 RTK

Nástupce DJI Matrice 300RTK který je určený převážně pro potřeby IZS. S nesenou výstroji DJI H20T či P1 a led přísvitem je schopen monitorovat potřebné území po dobu 45 minut. Krytí IP55 umožňuje létat i ve velmi nepříznivých podmínkách pro provoz UAV. Osadit DJI Matrici 350 je možno až třemi payloady, standardně používáme ale “jen” DJI H20T a P1 v kombinaci s různými přísvity..

Oproti svému předchůdci má řadu vylepšení:

  • Prodloužená životnost baterie: Baterie TB60 u M300 mají životnost 200 nabíjecích cyklů. Baterie TB65 používané u M350, mají 400 cyklů, tedy dvojnásobek předchůdce.
  • Lepší stupeň krytí: M350 má stupeň krytí IP55 a oproti IP45 M300 nabízí lepší ochranu před deštěm a prachem.
  • Vylepšená FPV kamera: FPV kamera M350 nově nabízí noční vidění a rozlišení obrazu 1080p. Předchůdce disponoval rozlišením 960p.
  • Indikátor zámku ramen: Ramena DJI M300 i M350 se musejí před letem rozložit a zajistit. M350 upozorní na nezajištěná ramena varováním na ovladači, což M300 neumí.
  • Nový ovladač: Již z výroby je M350 vybavena ovladačem DJI RC Plus, který má v porovnání se Smart Controllerem u M300 vylepšenou ergonomii, větší obrazovku a prodlouženou výdrž baterie.
  • Stabilnější a spolehlivější přenos signálu: M350 přináší vylepšený algoritmus proti rušení signálu a pro přenos dat slouží systém DJI O3 Enterprise a celkem 4 antény. M300 podporuje DJI O2 a má antény dvě.

Nesená výstroj

DJI Zenmuse P1

Zenmuse P1 umožňuje přesné a efektivní snímání ze vzduchu pro následnou tvorbu 2D map a 3D modelů. Kamera komunikuje s řídící jednotkou letadla a má tak aktuální informace o průběhu letu. Všechny tyto informace slouží k sestavení 2D map a 3D modelů. Na 3 sady akumulátorů lze pomocí UAV DJI M350RTK nalétnout až 10 km².
Více info

DJI Zenmuse L1

Laserový skener LiDAR s RGB kamerou. Pomocí technologie LiDAR (metoda dálkového měření vzdálenosti od snímaného objektu pomocí laserového paprsku) vytváříme mračna bodů. Za pomoci RGB kamery pak dodáme mračnu bodů barvu. Tím získáme velmi přesný 3D model reality. Naše využití spočívá v monitorování dopravních nehod, skenování shořelých nebo rozpadlých objektů. Plánuje se i nasazení do dalších projektů jako je například sken důležitých objektů pro potřeby IZS, kdy jim vytvoříme podklady pro simulování a plánování krizového scénáře.
Více info

DJI Zenmuse H20T

U nás je nejčastěji používaný pro potřeby IZS. Kombinace celkem 4 různých senzorů. Plánuje se ale také integrování ji do našeho systému pro inspekce. Disponuje optickou ZOOM kamerou pro detailní monitorování, termo kamerou pro hledání ohnisek nebo osob, laserovým rangefiderem pro zaměřování GPS důležitých bodů a počítání jejich vzdálenosti od UAV a širokoúhlou kamerou pro celkový přehled.  
Více info

GL60 Spotlight

LED přísvit pro pomoc IZS. Jedná se o nejčastěji používaný payload na akcích za tmy. Vznikl jako náhrada dosud námi používané DJI Z15 Spotlight. Nově má možnost upravovat v průběhu letu svou ohniskovou vzdálenost. To nám umožňuje směřovat intenzitu světla mnohem přesněji na objekt, který nás zajímá. Je plně kompatibilní s DJI Matrice 210 a DJI Matrice 300.
Více info

Specifikace

DJI M350RTK S Kamerou P1 A Led Přísvitem. Díky IP55 Může Bezpečně Létat V Dešti.
Maximální doba letu 55 minut
Maximální vzletová hmotnost 9,2kg
Maximální rychlost 23 m/s
Maximální odpor větru 12 m/s
Krytí IP IP55
Teploty pro použití -20 °C až 50 °C
Hot-swap baterií Ano

Matrice 350 RTK disponuje funkcí hot-swap baterií. Díky této funkci jsme schopni během chvíle vyměnit baterie za nové a UAV je celou dobu zapnuté. Výhodou je, že veškeré systémy, jako je RTK a GPS, fungují a nemusíme je znovu inicializovat.

Články

Aplikace pro měření plochy požáru

Při spolupráci s Hasičským záchranným sborem sloužíme nejen jako letecká podpora, ale zároveň se snažíme ulehčovat jejich práci i vývojem softwaru. Pravidelně se tak setkáváme s členy a veliteli HZS,…