Drony SIT Plzeň

Poskytujeme leteckou podporu a další inovační služby pro IZS

Naše služby

IZS a krizové řízení

Dlouhodobě spolupracujeme se složkami HZS, PČR, krizového řízení. V začátcích to bylo o představení dronů,  hledání možností jejich využití, ověřování reálnosti jejich využití, apod. První leteckou podporu jsme poskytovali na cvičeních, kde dron byl schopen zajistit podobný výstup jako povolaný vrtulník. Velitel zásahu tak viděl “obraz shora”, mohl efektivněji zvládat řízení zásahu.

Dalším krokem byla distribuce obrazu z dronu dalším, nižším úrovním řízení. Tak přišel na svět streamig a schopnost poskytnou obraz (výstup) komukoli a kdekoli na základě řízených přístupových oprávnění a se všemi potřebnými prvky zabezpečení.

Dnes běžne přenášíme obraz z dronů, pozemních kamer tam kam je potřeba. To vše v reálném čase, kdy zpoždění obrazu u koncového uživatele oproti zdroji obrazu je maximálně 0,5 vteřiny.

Pak přišlo reálné, ostré nasazení dle zákona o IZS u požáru ubytovny a prošlapala se tak cesta pro nasazení dronu v HOP (hustě osídlený prostor = intravilán), kde civilní poskytovatel leteckých prací musí získat povolení od Úřadu pro civilní letectví, což není reálné při potřebě okamžitě vyjet k zásahu.

Následovalo začlenění pod IZS jako složka ostatní a od roku roku 2021 jsme začleněni do Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje, kde fungujeme jako speciální družstvo Drony v jednotce sboru dobrovolných hasičů Plzeň 6 – Litice (toto řešení přineslo vystrojení vozidla do “barev” HZS včetně “modrých majáků”, které z naší zkušenosti jsou velmi důležité při “probíjení se” do místa zásahu :-)).

Více v článku Jak šel čas s IZS

Odkazy na video

S4AllCities H2020

Cvičení složek IZS v DOOSAN aréně v Plzni.

Podpora Integrovaného záchranného systému 2022

Požární senzorika

Podpora IZS

Využívané drony

DJI Matrice 300 RTK

UAV určené převážně pro potřeby IZS. S nesenou výstroji DJI H20T a led přísvitem GL60 jsme schopni monitorovat potřebné území po dobu 45 minut. Krytí IP45 nám umožňuje létat i ve velmi nepříznivých podmínkách pro provoz UAV. Osadit DJI Matrici 300 můžeme až třemi payloady, standardně používáme ale "jen" DJI H20T a GL60.
Více info

DJI Matrice 210 D-RTK V1 & V2

Jedná se o velice univerzální stroje. Používáme je pro inspekce, pro zásahy s jednotkami IZS ale i pro natáčení filmařských kousků.
Více info

Flyability ELIOS 1

První verze antikolizního dronu Elios švýcarského výrobce Flyability. Je vhodný pro inspekce konstrukcí průmyslových hal, vnitřních prostor nádrží a kotlů, kolektorů a potrubí. Využíváme jej také při zásazích IZS, například pro průzkumy vnitřních prostor budov před vstupem příslušníků požárních jednotek.
Více info

Flyability ELIOS 2

Výborný pomocník při kontrolách nosných konstrukcí průmyslových hal, vnitřních prostor nádrží a kotlů, kolektorů a potrubí. Využíváme jej také při inspekcích mostů k detailním prohlídkám jinak nepřístupných míst.
Více info

Unitree Go1 EDU

Unitree Go1 Edu je verze robotického čtyřnožce, která nám dává možnost cokoliv doprogramovat. Má plně otevřený systém a proto k němu můžeme cokoliv připojit nebo do něj nahrát jakýkoliv, námi vyvinutý, software.
Více info

DJI Matrice 30

Jako speciální jednotky HZS vyjíždíme k zásahům, jako jsou požáry, dopravní nehody, hledání pohřešovaných osob atd. Standardně používáme DJI Matrici 300. DJI Matrice 30 je ale její kompletní kopií, jen v menším provedení.
Více info

Nesená výstroj

DJI Zenmuse L1

Laserový skener LiDAR s RGB kamerou. Pomocí technologie LiDAR (metoda dálkového měření vzdálenosti od snímaného objektu pomocí laserového paprsku) vytváříme mračna bodů. Za pomoci RGB kamery pak dodáme mračnu bodů barvu. Tím získáme velmi přesný 3D model reality. Naše využití spočívá v monitorování dopravních nehod, skenování shořelých nebo rozpadlých objektů. Plánuje se i nasazení do dalších projektů jako je například sken důležitých objektů pro potřeby IZS, kdy jim vytvoříme podklady pro simulování a plánování krizového scénáře.
Více info

DJI Zenmuse H20T

U nás je nejčastěji používaný pro potřeby IZS. Kombinace celkem 4 různých senzorů. Plánuje se ale také integrování ji do našeho systému pro inspekce. Disponuje optickou ZOOM kamerou pro detailní monitorování, termo kamerou pro hledání ohnisek nebo osob, laserovým rangefiderem pro zaměřování GPS důležitých bodů a počítání jejich vzdálenosti od UAV a širokoúhlou kamerou pro celkový přehled.  
Více info

GL60 Spotlight

LED přísvit pro pomoc IZS. Jedná se o nejčastěji používaný payload na akcích za tmy. Vznikl jako náhrada dosud námi používané DJI Z15 Spotlight. Nově má možnost upravovat v průběhu letu svou ohniskovou vzdálenost. To nám umožňuje směřovat intenzitu světla mnohem přesněji na objekt, který nás zajímá. Je plně kompatibilní s DJI Matrice 210 a DJI Matrice 300.
Více info

Každá nová zakázka pro nás má vždy stejný a jediný cíl - úspěch a maximálně spokojeného klienta.

Napište nám