Drony SIT Plzeň

Novinky a články

S4AllCities – cvičení v Plzni

Projekt S4AllCities je zaměřený na bezpečnost ve městech. Vyšší míry bezpečnosti lze docílit vybudováním nové vrstvy softwaru a hardwaru ve městech. Jejich propojením lze v dnešní době vidět, slyšet a predikovat věci, které by pouhé oko člověka nedokázalo vypozorovat.

V létě roku 2022 jsme se zúčastnili cvičení v DOOSAN aréně v Plzni. Zde probíhala kooperace všech jednotek Integrovaného záchranného systému včetně nás samotných. Zúčastnily jsme se jako podpora hlavně pro pořádkové jednotky PČR. Velitel zásahu a štáb sledoval, v námi vyvinuté aplikaci pro stream videa, situaci na stadionu a v případě potřeby nás převelel do jiné lokace. Zároveň jsme během vnitřní akce spolupracovali se zásahovou jednotkou. Za pomoci Eliose 2 jsme propátrávali prostory, kam se mohl únosce i s obětí schovat.

Dokonce i kamerový systém celého stadiónu se dočkal upgradu. Nejen že byly připojeny nové kamery, ale i celý kamerový systém byl napojen na speciální počítačovou síť, která dokáže vyhledávat potíže nebo nebezpečí. Tím je myšleno například odložení batohu – možnost výbušniny, vyhledávání střelných nebo bodných zbraní.

Na následujícím videu se můžete podívat na různé pohledu z tohohle cvičení.

Odkazy na video

S4AllCities H2020

Cvičení složek IZS v DOOSAN aréně v Plzni.

Novinky a články