Drony SIT Plzeň

Novinky a články

Vytvořili jsme 3D modely Doosan Arény

Tvorba 3D modelů pomocí dronů je v současné době velkým tématem. Existuje více metod získání potřebných informací. Pro naše potřeby jsme absolvovali několik letů  a vytvořili jsme několik modelů z dat pořízených RGB kamerami  a  LiDARem.  Cílem tohoto experimentu bylo porovnat přesnost jednotlivých výstupů. Věříme, že naše zjištění mohou pomoci našim kolegům z GIS a složkám IZS. Podrobnější informace Vám přineseme v připracovaném článku.

Testovali jsme možnosti a limity současného vybavení pro tvorbu přesných 3D modelů velkých objektů. Použili jsme dron DJI Matrice 300 a stadion postupně nasnímali pomocí kamer DJI P1 a DJI L1. Zároveň jsme použili i LiDAR kamery DJI L1. Tyto modely poslouží projektu S4AllCities, který řeší mj.  zvýšení bezpečnosti exponovaných míst a optimalizaci zásahu složek IZS při vzniku požáru apod.

Jak řekl Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně: „Pokud by začalo hořet, chtěli bychom dát veliteli zásahu k dispozici podrobný model vnitřku budovy tak, aby se znalostí klíčových detailů mohl zvolit tu nejlepší strategii. Momentálně jsme na začátku, nastavujeme podobu modelu, aby byl pro složky IZS co nejpřínosnější. Každopádně věříme v úspěch. Navíc jsme si vědomi, že o podobné řešení by byl zájem nejen u nás, ale i v rámci České republiky.“

Novinky a články