Drony SIT Plzeň

Drony

DJI Matrice 210 D-RTK V1 & V2

Jedná se o velice univerzální stroje. Používáme je pro inspekce, pro zásahy s jednotkami IZS ale i pro natáčení filmařských kousků.

Nesená výstroj

DJI Zenmuse X7

Kamera pro filmovou tvorbu na UAV DJI Inspire 2. Disponuje senzorem Super 35 s vlastnostmi 24 MP CMOS, který umožňuje zaznamenávat obraz až v rozlišení 6K/30 fps RAW současně s dynamickým rozsahem 14 clonových čísel. Tuto kameru používáme právě pro filmařinu a nebo pro detailní sken objektů a následné převedení do 3D modelu.  
Více info

Elistair LIGH-T 4

Každé UAV má limitující dobu letu. U některých strojů je to do 20 minut, u jiných lze létat téměř hodinu. V případě sledování požáru a jeho rozšiřování je ale důležité mít nad celou situací neustále přehled. Z toho důvodu jsme pro potřeby IZS pořídili Elistair LIGH-T 4. Jedná se o dokovací stanici pro UAV, ke kterému je celá stanice připojena pomocí kabelu. Maximální délka kabelu(váha 10.5 g/m) a zároveň maximální výška letu je 70m. Napájení pak probíhá od elektrocentrály, přes Elistair po kabelu do bateriového modulu v UAV.
Více info

GL60 Spotlight

LED přísvit pro pomoc IZS. Jedná se o nejčastěji používaný payload na akcích za tmy. Vznikl jako náhrada dosud námi používané DJI Z15 Spotlight. Nově má možnost upravovat v průběhu letu svou ohniskovou vzdálenost. To nám umožňuje směřovat intenzitu světla mnohem přesněji na objekt, který nás zajímá. Je plně kompatibilní s DJI Matrice 210 a DJI Matrice 300.
Více info

DJI Zenmuse XT2

Na jednom nosiči celkem 2 různé senzory. To je kamera DJI Zenmuse XT2. Dokáže vidět jak v RGB spektru tak i v IR spektru. Stabilitu těchto dvou kamer pak zajišťuje 3-osý gimball. Dříve bylo nutné použít 2 různé kamery a tím si plně osadit DJI Matrice 210, nyní k této kameře můžeme použít libovolně ještě jednu.
Více info

DJI Zenmuse Z30

První DJI kamera s optickým ZOOMem. Nepostradatelný pomocník pro inspekční fotografie. Pokud se nemůžeme dostat přímo k objektu inspekce, můžeme si alespoň přiblížit a vidět tak detail ve vysokém rozlišení.
Více info

Specifikace

DJI Matrice 210 & DJI Z30

Inspekce s DJI Matrice 210 D-RTK V1

Jedná se o nejčastěji používaný stroj pro inspekce mostních konstrukcí. Máme možnost upevnit kameru na horní stranu UAV a díky tomu vidíme i kolmo pod most. S kamerou DJI Z30 pak jednoduše zájmový bod přiblížíme z velké dálky a nemusíme tak létat až k místu zájmu. Díky těmto možnostem a vybavení pak máme neustále GPS fotografií. Ve většině případech totiž pod mostem nemůžeme GPS satelity nalézt, z důvodu ocelových a betonových konstrukcí. Pomocí aplikace Inspektor pak pořízené fotografie vidíme přímo na 3D modelu mostu, který je také určený GPS souřadnicemi.

"Upoutanec" Elistair - DJI Matrice 210 D-RTK V2

Nejčastějším úkolem pro DJI Matrice 210 V2 je monitorování kulturních akcí a dalších aktivit, kde je zapotřebí neustálého dohledu ze vzduchu. To nám umožňuje právě Elistair Light-T V4. Více detailů o tomto zařízení najdete přímo ve výstroji.

DJI Matrice 210 D-RTK V2 & Elistair Light-T V4

Specifikace

Maximální doba letu 24 minut (mtow)
Maximální vzletová hmotnost 6.14 kg
Maximální rychlost 22.5 m/s
Maximální odpor větru 12 m/s
Krytí IP 43
Teploty pro použití -20°C až 50°C

Rozdíly mezi V1 & V2

Nejdůležitějším rozdílem je technologie přenosu obrazu. U verze 1 se data přeposílají pomocí Lightbridge 2.0, který má dosah až 3.5 km při přímé viditelnosti mezi pilotem a UAV. U modernější verze 2 přišlo DJI s novou technologií OcuSync 2.0, která má dosah až 5 km při přímé viditelnosti. Nejen že se s touto inovací navýšil dosah, ale i samotná síla přenosu dat je silnější. Díky tomu jsou výpadky obrazu v problémových místech mnohem méně časté.

Dalším rozdílem je přidání LED světel na horní a dolní stranu UAV, hned vedle čidel proti nárazu. V neposlední řadě je to stereoskopické světlo pro snadnější orientaci v letovém provozu pro okolní piloty.

Články

Inspekce staveb a technologií

Specializujeme se na inspekce mostních konstrukcí, technologických jednotek, kolektorů, potrubí a nosných konstrukcí výrobních a skladovacích hal. Pro tyto práce využíváme unikátní antikolizní drony ELIOS.