Drony SIT Plzeň

Naše služby

Aplikace Inspektor

Inspektor je webová aplikace umístěna na našem cloudu. Slouží ke snadné orientaci ve fotkách pořízených při inspekcích.

Díky zjednodušenému modelu a snadnému ovládání může uživatel procházet revizní snímky zcela novým způsobem a to buď tak, že při najetí na fotku se ukáže pozice kamery a místo na modelu, které snímá, nebo obráceně, tedy že si uživatel vybere místo na modelu, které ho zajímá, a aplikace zobrazí všechny fotografie, které vybrané místo zachycují.

Dalším přínosem je možnost barvení modelu. Každá fotografie může být uživatelem barevně označena podle stavu konstrukce kterou zachycuje. Tím dojde k probarvení celého modelu a jsou tak patrná kritická místa v širších souvislostech, jako je například únava materiálu a časté jednostranné namáhání konstrukce.

Fotografie lze také popisovat a provádět na nich měření. Měřící nástroj dokáže rozpoznat náklon a členitost objektu na fotografii a poskytne tak přesné pseudo3D měření.

V případě pravidelného snímání a patřičné kontroly uživatelem, je pak možné sledovat stav konstrukce v průběhu času. Na nabarveném modelu je pak snadno poznat progres degradování konstrukce.

Odkazy na video

Inspekce dálničního mostu Lochkov

Jednou z našich pracovních náplní jsou inspekce mostních konstrukcí. Tentokrát jsme se vydali na inspekci dálničního mostu Lochkov.

Revize mostů

Využívané drony

DJI Matrice 210 D-RTK V1 & V2

Jedná se o velice univerzální stroje. Používáme je pro inspekce, pro zásahy s jednotkami IZS ale i pro natáčení filmařských kousků.
Více info

Nesená výstroj

DJI Zenmuse X7

Kamera pro filmovou tvorbu na UAV DJI Inspire 2. Disponuje senzorem Super 35 s vlastnostmi 24 MP CMOS, který umožňuje zaznamenávat obraz až v rozlišení 6K/30 fps RAW současně s dynamickým rozsahem 14 clonových čísel. Tuto kameru používáme právě pro filmařinu a nebo pro detailní sken objektů a následné převedení do 3D modelu.  
Více info

Elistair LIGH-T 4

Každé UAV má limitující dobu letu. U některých strojů je to do 20 minut, u jiných lze létat téměř hodinu. V případě sledování požáru a jeho rozšiřování je ale důležité mít nad celou situací neustále přehled. Z toho důvodu jsme pro potřeby IZS pořídili Elistair LIGH-T 4. Jedná se o dokovací stanici pro UAV, ke kterému je celá stanice připojena pomocí kabelu. Maximální délka kabelu(váha 10.5 g/m) a zároveň maximální výška letu je 70m. Napájení pak probíhá od elektrocentrály, přes Elistair po kabelu do bateriového modulu v UAV.
Více info

GL60 Spotlight

LED přísvit pro pomoc IZS. Jedná se o nejčastěji používaný payload na akcích za tmy. Vznikl jako náhrada dosud námi používané DJI Z15 Spotlight. Nově má možnost upravovat v průběhu letu svou ohniskovou vzdálenost. To nám umožňuje směřovat intenzitu světla mnohem přesněji na objekt, který nás zajímá. Je plně kompatibilní s DJI Matrice 210 a DJI Matrice 300.
Více info

DJI Zenmuse XT2

Na jednom nosiči celkem 2 různé senzory. To je kamera DJI Zenmuse XT2. Dokáže vidět jak v RGB spektru tak i v IR spektru. Stabilitu těchto dvou kamer pak zajišťuje 3-osý gimball. Dříve bylo nutné použít 2 různé kamery a tím si plně osadit DJI Matrice 210, nyní k této kameře můžeme použít libovolně ještě jednu.
Více info

DJI Zenmuse Z30

První DJI kamera s optickým ZOOMem. Nepostradatelný pomocník pro inspekční fotografie. Pokud se nemůžeme dostat přímo k objektu inspekce, můžeme si alespoň přiblížit a vidět tak detail ve vysokém rozlišení.
Více info

Každá nová zakázka pro nás má vždy stejný a jediný cíl - úspěch a maximálně spokojeného klienta.

Napište nám